czwartek, 8 lutego 2018

Walentynkowy zawrót głowy, czyli moje pomysły na 14.02

Dawno mnie tu nie było, ale przybywam do Was z porcją materiałów, tym razem na nadchodzące Walentynki. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ zamieszczę pomysły dla różnych grup wiekowych :-) 

Na początek czternaście pytań dotyczących Walentynek, dla starszych lub nieco bardziej zaawansowanych uczniów. Karty z pytaniami wycinamy i wkładamy do woreczka, uczniowie losują i odpowiadają na nie. Ćwiczenie można realizować w parach, małych grupach lub na forum klasy jako krótki warm-up na początku lekcji, aby zainteresować uczniów tematem lub po prostu trochę ich "rozgadać". Karty pracy możecie pobrać tutaj: 

14 QUESTIONS FOR VALENTINE'S DAY


Oprócz 14 pytań, przygotowałam dla Was inną grę o nazwie Would you rather....? Podobną mogliście pobrać w jednym z moich dawnych postów ("Szybkie lodołamacze, czyli pomysły na nowy rok"). Gra polega dokładnie na tym samym. Wycinamy pytania, uczniowie losują kartkę, muszą wybrać jedną z opcji i uzasadnić swój wybór. Jest to idealna gra na rozwijanie umiejętności mówienia, wyrażania opinii i uzasadniania wyboru, ale także możliwość, żeby lepiej się poznać.
Oprócz gier przedstawionych powyżej, przygotowałam również ćwiczenie na słuchanie i czytanie ze zrozumieniem na podstawie nagrania ze strony http://dreamreader.net/lesson/valentines-day-facts/. Słuchanka, którą znalazłam na wspomnianej stronie dotyczy Walentynek i pięciu najbardziej interesujących faktów związanych z tym dniem. Przygotowałam do niej zadanie na uzupełnianie luk, o dwóch stopniach trudności wraz z kluczem. Przed rozpoczęciem słuchania, warto zapytać uczniów, co wiedzą o Walentynkach. Natomiast po przesłuchaniu nagrania i uzupełnieniu luk, warto zapytać uczniów, co ich zaskoczyło, czego nie wiedzieli, itp. 

KARTA PRACY Z ZADANIEM TUTAJ: Listening and reading task 

Na koniec chciałabym się z Wami również podzielić ciekawymi filmikami na youtube, z których chętnie korzystam. Może znajdziecie wśród nich inspirację na swoje zajęcia:

1. Krótka historia o Walentynkach bardzo ciekawie i oryginalnie przedstawiona: 


2. Krótkie filmiki animacyjne dla dzieci i nie tylko :-) 


3. Piosenki dla dzieci


4. Mój ulubiony filmik, który wszystkim bardzo polecam dla nieco starszych uczniów. Nadaje się na Walentynki i można dzięki niemu przećwiczyć np. przymiotniki dotyczące charakteru, a przy okazji daje dużo do myślenia i wywołuje fajną dyskusję: Wszystkie karty pracy były wykonane za pomocą grafiki ze strony freepik.com

Dajcie proszę znać jak podobają Wam się moje pomysły. Wykorzystacie jakieś na swoich zajęciach? :-) 

Zachęcam także do polubienia strony na Facebooku, aby być na bieżąco: 

Small things with great heart 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza