piątek, 13 października 2017

Halloween character cards - gra komunikacyjna dla dzieci

Do Halloween zostało coraz mniej czasu, dlatego przygotowałam kolejne pomysły i materiały dodatkowe, które posłużą na wspomnianą okazję. Mam nadzieję, że się Wam spodobają i wykorzystacie je u siebie na lekcjach z najmłodszymi :-).  
Tym razem ćwiczenie wymaga od dzieci dużo komunikacji, reagowania językowego i współpracy z kolegami i koleżankami z grupy. Uczniowie w ciemno losują jedną kartę ze stosu przygotowanego wcześniej przez nauczyciela. Następnie chodzą po sali i wymieniają się informacjami z innymi, zadając podstawowe pytania, typu What's your name? Where are you from? How old are you? Have you got any pets?What's your favourite colour? (Wszystkie te pytania warto powtórzyć/przećwiczyć z dziećmi tuż przed zrealizowaniem ćwiczenia.)
Ćwiczenie nie tylko służy rozwijaniu umiejętności mówienia i komunikacji oraz powtórce podstawowych pytań i odpowiedzi, ale także powtórzeniu/poznaniu słownictwa związanego z Halloween. 
Ćwiczenie możemy przeprowadzić na różne sposoby, wszystko zależy od naszych pomysłów oraz przede wszystkim od ilości osób w grupie. Na przykład, możemy przygotować dla uczniów puste kartki, na których będą zapisywali informacje o innych uczestnikach lub tabelki do uzupełnienia (osoba, która uzupełni jako pierwsza wszystkie informacje - wygrywa). Ewentualnie możemy zrealizować ćwiczenie bez zapisywania i tym razem wygrywa ten, kto zapamięta najwięcej faktów. W razie konieczności, możemy podzielić też zadanie na kilka części, np. najpierw dzieci mogą dowiadywać się tylko informacji dotyczących imion, narodowości i wieku, a dopiero w następnej kolejności pytać o zwierzęta i kolor. Jak widzicie, sposobów jest naprawdę dużo i jestem pewna, że Wy wpadniecie na jeszcze inne :-) 

Wszystkie karty zawierają Halloweenowe postaci i przebrania, a powstały przy pomocy grafiki ze strony freepik.com. Materiały możecie pobrać klikając w poniższy link:
ENJOY :-)

https://drive.google.com/drive/folders/0B0WStUDXd_aNa0xKRUQtU3VYTmM?usp=sharing

Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądają przygotowane karty :-) 

Dajcie znać jak Wam się podobają materiały oraz, czy i jak wykorzystacie je na swoich zajęciach? :-)  Ja wykorzystam je na pewno ze swoimi małymi kursantami :-) 

Zapraszam do polubienia strony na Facebooku! 


2 komentarze:

  1. Dziękuję, może moi drugoklasiści trochę się rozgadają. Akurat przypominamy pytania i odpowiedzi dotyczące wieku, pochodzenia, itd.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Super! Też mam zamiar wykorzystać to na dodatkowych zajęciach w trzecich klasach, żeby rozgadać moich uczniów :-) Trzymam kciuki i proszę dać znać, jak poszło :-)

      Usuń