wtorek, 12 września 2017

Pomysły na pierwsze lekcje języka hiszpańskiego w nowym roku szkonym :-)

Jakie macie pomysły na przeprowadzenie pierwszych lekcji języka hiszpańskiego w nowym roku szkolnym z dziećmi lub młodzieżą? :-) Dzisiaj przedstawiam Wam przygotowane przeze mnie karty pracy do zrealizowania w grupach początkujących. 

Po wprowadzeniu podstawowych zwrotów i wyrazów w jęz. hiszpańskim przygotowałam kartę pracy z tabelką do uzupełnienia, aby utrwalić trochę słownictwo :-) Uczniowie wypełniają ją swoimi danymi osobowymi, a następnie przedstawiają się na głos na forum klasy, zerkając przy tym na wypełnioną tabelę i używając poznanych już wcześniej wyrażeń :-) W razie problemów, możemy narysować tabelkę na tablicy i wypełnić ją swoimi danymi osobowymi, aby naprowadzić uczniów, o co może chodzić w poszczególnych rubrykach. Przy okazji, możemy dowiedzieć się czegoś nowego o sobie ;-). 

Kartę pracy można pobrać klikając tutaj --> Kolejna karta pracy, którą stworzyłam zawiera krótki i prosty tekst w języku hiszpańskim na poziomie podstawowym. Ćwiczenie to również ułatwi poznanie lub powtórzenie nowego słownictwa i zwrotów na (jednych z) pierwszych zajęciach języka hiszpańskiego. Zadaniem uczniów jest przeczytanie tekstu i na jego podstawie, uzupełnienie tabelki dotyczącej bohaterki. Następnie, uczniowie na podstawie tej samej krótkiej czytanki, uzupełniają krótki fragment o sobie. Dzięki temu ćwiczą nie tylko słownictwo, ale także czytanie ze zrozumieniem, czytanie na głos i wymowę. 

Karta pracy do pobrania tutaj --> 
Jak Wam się podobają te pomysły? Wykorzystacie je u siebie na zajęciach? Jeśli tak napiszcie o tym w komentarzu ;-) 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza