poniedziałek, 28 sierpnia 2017

LET'S TALK, czyli kolejna porcja pomysłów na nowy rok szkolny :-)

Początek roku tuż tuż, dlatego przygotowałam kolejną porcję pomysłów i handoutów na pierwsze zajęcia po wakacjach :-)  Mam nadzieję, że Wam się spodobają! Tym razem podzielę się z Wami kartami pracy - wszystkie zadania w tematyce wakacji i stworzone po to, aby nasi uczniowie/kursanci rozgadali się po dłuższej przerwie! Poniżej znajdziecie krótko opisane ćwiczenia oraz link do pobrania. 

1. Uczniowie lubią element rywalizacji, stąd pomysł  na grę planszową z pytaniami dotyczącymi wakacji i podróży. Idealna do zrealizowania na zajęciach indywidualnych lub w klasie - uczniowie mogą np. grać w parach lub w małych grupkach. Dobra zabawa murowana! :-) 


2. Aby porządnie się rozgadać dobrze jest mieć przed sobą małą "przypominajkę" z tego, co robiliśmy podczas wakacji, a przy okazji utrwalić sobie niezbędne słownictwo i zwroty. Stąd pomysł na karty pracy do uzupełnienia dla różnych grup wiekowych i poziomów zaawansowania. Zadaniem uczniów jest uzupełnić rubryki tabeli bądź kształty (w zależności, o której karcie pracy mowa) rysunkami, słowami bądź wyrażeniami (co tylko im przyjdzie do głowy!), następnie porównać swoje karty pracy z kolegami/koleżankami i opowiedzieć o tym na forum, może porozmawiać o podobieństwach bądź różnicach lub wybrać najbardziej ciekawe historie? Pomysłów może być bardzo dużo - wszystko zależy od Was! 


3. A na koniec seria pytań dotyczących wakacji, tym razem do  wydrukowania i wycięcia (dostępna w dwóch wersjach - czarno-białej i kolorowej). Ćwiczenie również może być zrealizowane na zajęciach indywidualnych bądź w klasie. Uczniowie losują pytania i odpowiadają na nie - mogą to robić na forum, w parach lub w małych grupkach. 

Wszystkie karty pracy do pobrania tutaj / 

DOWNLOAD HERE -->


Jak Wam się podobają pomysły? Wykorzystacie jakieś na swoich zajęciach? Jeśli tak, proszę dajcie znać w komentarzach! :-) 

2 komentarze:

  1. Super :-) wykorzystam z przyjemnością i proszę o więcej :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję! Bardzo się cieszę, że materiały się podobają. Na pewno pojawi się ich więcej na blogu! :-) Serdecznie zapraszam!

      Usuń