środa, 26 lipca 2017

Słodkie inspiracje na zajęcia z angielskiego :-)

Potrzebujesz pomysłu na przeprowadzenie zajęć w ciekawy i atrakcyjny sposób? Teraz możesz to zrobić z nowymi Mentosami "Say Hello", dzięki 34 nadrukom z zadaniami. Polecenia jakie możemy na nich znaleźć to np. Hug, High five, Slow montion walk, Smile, Rock paper scissors,  Handshake, Pat on the back, Whistle, Air Guitar i wiele wiele innych. Na razie wypróbowałam je tylko w jednej grupie i zadanie wypadło dosyć fajnie, do tego stopnia, że nie wszystkie dzieci chciały zjeść swojego mentosa - co się rzadko zdarza! :-) 
Zadanie polega na tym, że uczeń bądź kursant losuje cukierka z zadaniem i musi je wykonać, zazwyczaj z udziałem innego ucznia/kursanta, a najlepiej wszystkich pozostałych uczniów/kursantów, tak aby wejść w interakcję z całą grupą. Dobra zabawa i powtórka różnych ciekawych zwrotów gwarantowana! Ćwiczenie fajnie może się sprawdzić np. jako lodołamacz przy pierwszych zajęciach z nową grupą, jako rozgrzewka lub ostatnie ćwiczenie na zajęciach. 
Jeśli nie chcemy przynosić na lekcję cukierków - nie ma problemu! Przygotowałam handout z nadrukami z mentosów. Zadanie polega na tym, że uczniowie zamiast cukierka, losują karteczkę z zadaniem. Dalsza część ćwiczenia przebiega identycznie.

Z jaką grupą wiekową przeprowadzać to ćwiczenie?
To zależy od Ciebie! Tak naprawdę ta zabawa może sprawdzić się z każdą grupą wiekową, od maluchów po dorosłych kursantów :-)

Karta pracy do pobrania poniżej / download here: 

Kartę pracy wykonałam przy pomocy grafiki google.

A już niedługo na blogu kolejna słodka inspiracja :-) 

Jak Wam się podoba mój pomysł? Czy znajdujecie inspirację w podobnych rzeczach? Piszcie w komentarzach :-) 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza