poniedziałek, 17 lipca 2017

Nauka z wykorzystaniem książeczek dla najmłodszych - 'Attack of the evil Minions'

Często wykorzystuję książeczki do nauki języka angielskiego, również prowadząc zajęcia ze swoimi najmłodszymi uczniami. Książki czytamy wspólnie z pokazywaniem obrazków, fiszek i gestów, tak aby dzieci zrozumiały najważniejsze słowa i ogólny sens czytanki. Warto zadawać również pytania na bieżąco w trakcie czytania, by upewnić się, że dzieci wiedzą, o co chodzi.

Jedną z książeczek anglojęzycznych, którą ostatnio kupiłam jest "Attack of the Evil Minions". Myślę, że tego typu bajki podobają się uczniom między innymi ze względu na niezwykłą popularność wersji kinowej, a także ze względu na to, że są bardzo kolorowe i posiadają dużo ciekawych i zabawnych ilustracji, dzięki czemu dzieciaki bez problemu podążają za treścią czytanki. Karty pracy, które stworzyłam na podstawie książki mogą być także inspiracją do przygotowania zajęć na podstawie filmu, np. podczas zastępstw lub zajęć pod koniec roku szkolnego.


Jedno z ćwiczeń polega na połączeniu wyrazów lub zwrotów z ilustracjami (są to słowa, które pojawiają się w książeczce)  - uczniowie dopasowują wyrażenia do odpowiedniego obrazka. Dzieci starają się wykonać to zadanie przed przystąpieniem do czytania - mogą to robić indywidualnie, w parach lub w małych grupkach (zależy to od nas samych). Jeśli nie potrafią dopasować wszystkich, nic nie szkodzi, ponieważ resztę łączą w trakcie słuchania bajki.Kolejne ćwiczenie polega na uzupełnieniu imion głównych bohaterów bajki. Uczniowie mogą spróbować podpisać postaci przed przystąpieniem do czytania, ponieważ prawdopodobnie większość dzieci zna je z wersji kinowej. Następnie, sprawdzają swoje odpowiedzi podczas wspólnego czytania bajki.

Karty pracy z zadaniami do pobrania poniżej. KARTY PRACY --> https://drive.google.com/file/d/0B0WStUDXd_aNX2s3VWxsck5zd1k/view?usp=sharing (dopasowywanie słownictwa i wyrażeń do ilustracji) 

Po przeczytaniu książeczki można zrealizować wiele innych ćwiczeń. Poniżej umieszczam linki do ciekawych materiałów znalezionych w Internecie, które również można wykorzystać na lekcji związanej z filmem bądź książką z serii 'Despicable me'. 

1. http://www.1plus1plus1equals1.com/Despicable_Me_Printable_Pack.pdf (różne ćwiczenia i wycinanki)
2. https://www.activityvillage.co.uk/sites/default/files/downloads/despicable_me_minions_finger_puppets.pdf (papierowe marionetki na palce)
3. https://www.activityvillage.co.uk/sites/default/files/downloads/despicable_me_maze.pdf (labirynt)
4. http://www.coloring-book.info/coloring/coloring_page.php?id=328
http://www.supercoloring.com/coloring-pages/cartoons/minions (kolorowanki)
5. Wyszukiwanie wyrazów (źródło: grafika google)Jeśli ktoś nie zna danej książki i zastanawia się czy ją kupić, zawsze warto ją najpierw obejrzeć. Z pomocą przychodzą nam filmiki na youtube.  Poniżej umieszczam filmik z czytanką opisaną w dzisiejszym poście. Oprócz kolorów i grafiki, można dokładnie poznać treść danej książki. 


A na koniec fajny filmik z Minionkami również do wykorzystania na zajęciach z najmłodszymi:

CLASSROOM RULES 


A Wy jakie książeczki wykorzystujecie na lekcjach ze swoimi uczniami? :-) 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza