środa, 21 czerwca 2017

Pomysły na przedwakacyjne zajęcia

W dzisiejszym poście chciałabym zaserwować kolejną porcję pomysłów na wakacyjne zajęcia dla różnych grup wiekowych :)

1. Speaking 

Na początek speaking dotyczący wakacji, dla nieco starszych dzieci lub bardziej zaawansowanych. Uczniowie pracują w parach, zadają pytanie koledze/koleżance z ławki i dyskutują. Są to pytania dotyczące różnych aspektów podróży, takich jak nocleg, transport, aktywności, itp. Uczniowie rozwijają umiejętność pracy w parach i mówienia, a przy okazji powtarzają słownictwo związane z wakacjami. Innymi wariacjami tego samego zadania jest losowanie pytań z woreczka i odpowiadanie na nie na forum grupy bądź wybieranie osoby, która ma na mnie odpowiedzieć. Przygotowałam również grę planszową o tej samej tematyce. Karty pracy do pobrania poniżej :)

KARTA PRACY Z PYTANIAMI DOTYCZĄCYMI WAKACJI DO POBRANIA TUTAJ ->

https://drive.google.com/file/d/0B0WStUDXd_aNRTlwQmpCYXdBSTg/view?usp=sharing


KARTA PRACY Z GRĄ PLANSZOWĄ DO POBRANIA TUTAJ ->

https://drive.google.com/file/d/0B0WStUDXd_aNc2hPbkwwdDVZS3c/view?usp=sharing


2. Opisywanie obrazka


Jednym z pomysłów na powtórkę czasu Present Continuous i przećwiczenie czasowników i słownictwa związanego z wakacjami jest opis obrazka. Obok przedstawiam Wam kartę pracy, którą stworzyłam przy pomocy ciekawych ilustracji znalezionych w Internecie. Idealnie nadaje się dla miłośników kotów i psów :) 

KARTA PRACY DO POBRANIA TUTAJ ->

Poniżej umieszczam różne ciekawe ilustracje znalezione w Internecie (grafika google), które idealnie nadają się do powtórki słownictwa lub przećwiczenia czasu Present Continuous, a przy okazji wprawią nas w wakacyjny nastrój. Do każdych z nich można stworzyć podobną kartę pracy jaką yżej. 
3. Kreskówki 

I ciekawe filmiki dla najmłodszych w temacie wakacji z serii Mr Bean i Peppa Pig :-)

5. Gry, zabawy i karty pracy 

Podczas ostatnich lekcji doskonale sprawdzają się także gry i zabawy, takie jak np. "5 seconds" opisane w jednym z moich poprzednich postów. (http://smallthingswithgreatheart.blogspot.com/2017/06/5-seconds.html) oraz karty pracy. Pomysły przedstawiam poniżej:


DO POBRANIA TUTAJ -> 

https://drive.google.com/file/d/0B0WStUDXd_aNRTN3UUFWd1pnYlk/view?usp=sharing
Więcej pomysłów już wkrótce :) 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza